WordPress Temaları, Hem de Ücretsiz!

Ücretsiz WordPress Temaları – Hangisini Almak İstersiniz?

Bu yazımızda sizlere ücretsiz wordpress temaları sunmak ve bunlarla ilgili olarak  yorum ve tavsiyelerimizi sunmak istiyoruz. Temalarımızın hepsini elegant themes sitesinden seçtik. Aşağıdaki temalardan beğendiğiniz herhangi birine veya elegant themes sitesinden bizzat seçtiğiniz herhangi farklı bir temaya ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

[box]Beğendiğiniz temayı ücretsiz olarak kullanmak için tek yapmanız gereken talep ettiğiniz temayı bildirir mesajınızı, alan adınız ile birlikte destek@seoturkce.com adresine göndermek. Ayrıca tema Türkçeleştirme ve WordPress kurulum hizmeti için de bizimle bağlantıya geçebilir, ya da müşterilerinizle sizleri buluşturan optimize web tasarımı hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.[/box]

Dilerseniz daha fazla zaman kaybetmeden önce elegant themes hakkında genel bir bilgi verelim ve akabinde wordpress temaları arasından sizin için seçtiklerimizi paylaşmaya başlayalım.

Elegant-Themes -EpanelÖncelikle hangi temayı seçerseniz seçin, geniş ve kolay anlaşılır bir tema paneline sahip oluyorsunuz. Bu tema paneli içerisinde sitenize bir çok özellik katmanız mümkün. Sırasıyla General Settings (Genel Ayarlar), Navigation (Navigasyon), Layout Settings (Yerleşim Ayarları), Ad Management (Reklam Yönetimi), Colorization (Renklendirme), SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve Integration (Entegrasyon) seçenekleri bulunuyor.

Her seçenek içerisinde bir çok farklı opsiyona sahipsiniz. Örneğin Genel Ayarlar/Genel seçeneğinden kolayca logo ve favicon ekleyebilirken, HomePage seçeneğinde kategori sıralarını, öne çıkan kategorileri, kategorilerdeki görünen yazı sayısını ya da Featured Slider seçeneğinde animasyonlarınızı ayarlayabiliyorsunuz.

En alttaki Support Docs seçeneği ile bir çok yardımcı dokümana ve daha da önemlisi kolay anlaşılır video görüntülerine erişebiliyorsunuz. Dünya üzerinde bir çok kullanıcı tarafından Elegant Themes firmasının wordpress temaları için tercih edilme sebebi sadece estetik dizaynları değil aynı zamanda destek konusundaki etkileyici anlayışları.

Bu genel bilgilerden sonra gelelim sizler için seçtiğimiz bazı temalara.

WordPress Temaları – E-Ticaret

wordpress-temalari-elegant-themes-premium-estore

Sitenin e-ticaret için bizlere sunduğu 5 şablondan bir tanesi eStore. Temiz ve anlaşılır temalar kullanmayı seven firmanın örnek modellerinden. Siteye giren müşterilerin anında faaliyet konusu hakkında bilgi edinmesi sağlanıyor. Slider kısmında dilediğiniz kadar kategoriyi ön plana çıkarabilmeniz, aynı zamanda size özel metninizi ekleyebilmeniz dikkat çekiyor. Öte yandan ürün resimleri ve ürünlere ait açıklamalar için belirlenen alanlar gayet tatminkar. Hemen hemen her yaş grubuna hitap eden, oldukça profesyonel bir çalışma.

Fazla dağılmadan niş bir konu üzerinde çalışan küçük ve orta boy işletmeler için bu temayı kesinlikle tavsiye edebiliriz. Tabi sitenin sunduğu diğer şablonları da incelemenizi fayda var.

WordPress Temaları – Blog

wordpress-temalari-elegant-themes-lucid

 

Kullanım alanı her ne olursa olsun, bu temayı nitelendirmek için söyleyebileceğimiz ilk şey etkileyici bir şablon olması! Özellikle görsel yoğun siteler için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir şablon. Site içerisinde blog seçeneğinin de hazır olarak sunulması büyük bir avantaj. Hemen hemen tüm elegant themes temaları gibi oldukça temiz dizayn edilmiş. Bu tema ile siteniz veya bloğunuza giren herkesi ilk başta etkileme şansına sahip olabiliyorsunuz. Videolarınızın konumlandırıldığı alan, kategori ve bağlı yazılar için ayrılan alan son derece güzel. Lucid kesinlikle tavsiye edeceğimiz çalışmalardan bir tanesi.

WordPress Temaları – Çok Amaçlı Web Sitesi

wordpress-temalari-elegant-themes-chamelon

Web siteniz ile okuyucularınızı aşık etmeye ne dersiniz. Bu tema ile, öne çıkan görselleriniz içerisinde vermek istediğiniz mesajları mükemmel bir formatta ekleyebilir, sitenizi ziyaret eden müşterileriniz üzerinde mükemmel bir etki bırakabilirsiniz. Son derece profesyonel ve kullanışlı bir tema olan chamelon, size sınırsız seçenekler sunuyor. Dilediğiniz kadar içeriği kolayca ekleyebilir, okuyucuların site içerisinde kaybolmadan diledikleri her yere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Temanızı dilediğiniz gibi renklendirip, şekillendirip, tamamen hayallerinize uygun bir biçimde uyarlayabilirsiniz. Videolar için ayrılan Multi Media Bar görmeye değer. Sonuç olarak tek kelimeyle muhteşem bir tema.

WordPress Temaları – Kurumsal

wordpress-temalari-elegant-themes-nova

Kurumsal bir şablon arayanlar için Nova teması oldukça uygun. Bir çok renk seçeneği ile temiz bir şablon olarak dikkat çeken Nova, öne çıkan medya seçeneği ile oldukça cazip: Şablon slider alanında resimlerin yanı sıra video yüklemenize de izin veriyor. Blog seçeneği, geniş açıdan metin okunmasını sağlayan tek kolon opsiyonu, basit ve kullanışlı bir site yaratmak için oldukça uygun. Basit derken sakın yanlış anlamayın. SEO çalışmaları için gereken her opsiyona sahipsiniz. Yani arama motoru optimizasyonuna uygun oldukça kullanışlı bir şablon.

WordPress Temaları – İçerik Yoğun Site

 

wordpress-temalari-elegant-themes-delicatenews

Görsel ve içerik yoğun siteler için DelicateNews oldukça güzel bir seçim olacaktır. Ana sayfa görünümünde birçok sayfa üretilebilmesi, verilmek istenen en önemli içerik için tepede bir yer ayrılırken aynı zamanda hemen altında ayrı bir slider alan bulunması, en son yazılar, popüler yazılar, gibi kategorilerin oldukça efektif bir biçimde konumlandırılması bu şablonu oldukça özel kılıyor. Bu kadar çok özel opsiyona yer verilmesine rağmen bu şablonun da temiz ve anlaşılır bir biçimde dizayn edilmesi ayrı bir profesyonellik katıyor.

SEO Türkçe olarak beğendiğimiz 5 şablonu yukarıda listelemeye çalıştık. Yukarıdaki wordpress temaları arasında beğendiğiniz herhangi bir tanesini, ya da elegant themes içerisinde seçtiğiniz farklı bir siteye ücretsiz olarak sahip olmak için talep ettiğiniz tema ve alan adınız ile bizlere destek@seoturkce.com adresinden ulaşmanız yeterli.

Ayrıca tema Türkçeleştirme, WordPress kurulum hizmetleri için de bizimle bağlantıya geçebilir, ek olarak optimize web tasarımı hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle…

WordPress Temaları, Hem de Ücretsiz sayfasından Webmaster kategorisine geri dön

[shortcode id=”1264″]