SEO Analiz

SEO Analiz Raporu

SEO analiz konusunda bir çok talep alıyoruz. Aslında gelen talepler genelde başvurulan sitenin SEO anlamında nasıl bir seviyede olduğu yönünde. Bu blog’ta bir çok bilgiyi paylaşmamıza rağmen arama motoru optimizasyonu bir çoğumuz için fazla teknik kalıyor.

Hal böyle olunca, SEO Türkçe olarak, elimizden geldiği kadar taleplere cevap vermeye çalışacağız. Tarafımıza mail ile ulaşmaya çalışanlara elimizden geldiği kadar temel bir analiz dosyası göndereceğiz. Dosya nasıl bir formatta olacak diyenlere kısaca açıklayalım.

SEO Analiz Raporu

SEO Analiz

SEO analiz raporu kapsamında sitenizle ilgili tespitlerimizi bir excel dosyası olarak paylaşacağız. Bu dosyada, sitenizdeki tüm sayfaları ve bu sayfalarda on-page seo kurallarına aykırı olan hususları görebileceksiniz.

Mesela sayfanızın HTTP acces kodu nedir, yani 404, 302 gibi problemli sayfalarınız var mı, ya da kaç sayfanız indekslenmiş. Temel etiketlerle ilgili problemler nelerdir, W3C hataları barındıran sayfalar hangileridir, sitemap ve robot.txt dosyası var mı…

Eğer fırsatımız olursa aldığınız backlinlere’de bir göz atacağız. Sitenize gelen link sayısı nedir, bunların arasında ceza alma ihtimali olan backlink var mı, sitenize gelen linkler hangi çıpa tekst ile gelmiş…

Ancak şimdiden hatırlatmakta fayda görüyoruz. SEO analizi ile ilgili bu çalışmayı, fırsat bulabildikçe yapabileceğimizi söyleyelim. Bir başka ricamız, bu talebinizi yorumlarda paylaşmak yerine, mail yoluyla bizlere iletmeniz. Mail adresimize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

SEO analiz sayfasından Yeni Başlayanlar için SEO kategorisine gidebilir ya da ana sayfaya dönebilirsiniz.

[shortcode id=”1264″]