Ücretsiz WordPress Tema 1 – Profesyonel WP Tema Arayanlar İçin İdeal!

 Wordpress Tema 1 – Profesyonel ve Ücretsiz!

WordPress tema denince hakikaten akla elegant themes geliyor. Bu yazımızda da sizleri bir başka profesyonel wordpress teması ile tanıştıracağız: Fable. Bu tema da hem sade ama bir o kadar da dikkat çekici elegant themes WordPress şablonlarından. Bu yazıda temanın dikkat çeken özellikleri ile kimlerin kullanımına uygun olacağını anlatmaya çalışacağız.

Dilerseniz zaman kaybetmeden şablonun tanıtmaya başlayalım.

Fable WordPress Tema

Temanın en önemli özelliği tüm sayfayı bir bütün olarak kaplaması. Default olarak belirlenmiş yazı fontu, resimlerin konumlanması, sayfa ve kategori sekmeleri tamamen okuyucuların kendilerini konunun içinde hissetmesi için dizayn edilmiş.

“Post title goes here” ibaresinin konumundan da  göreceğiniz üzere, sitenin vermek istediği ana mesaj son derece görünür. Özellikle kaliteli ve çözünürlüğü yüksek bir resim ile site giriş yapan okuyucuların dikkatini çekmeye hazır.

Blog ibaresine tıkladığımız zaman çok güzel bir özellik ile karşılaşıyoruz. Blog yazısının ilk satırları ana resmin içerisinde başlıyor. Bu yaratıcı başlangıç, kaliteli bir blog yazısının okuyucular tarafından ilgi görme oranını arttıracaktır.

Bir diğer şık özellikte, bazı sayfaların farklı bir biçimde sunulabilme imkanı. Page Templates sekmesine tıkladığınız zaman alta doğru açılan ibarelerden “Portfolio” isimli olanına tıklamanızı tavsiye ederiz. Sayfa içerisinde içeriklerinizi, büyük resim, orta boy resim veya küçük resim özellikleriyle sunabilmeniz, içeriklerinizin albenisini arttıracaktır.

WordPress Tema 1 – Fable hangi tarz siteler için kullanılabilir?

Öncelikle bu temayı kullananların kaliteli görsellere veya videolara sahip olması şart. Bu tema özellikle bir ürünün ya da bir firmanın tanıtımı için gayet uygun. Ya da yazarlık, ressamlık, eğitmenlik, danışmanlık gibi münferit mesleklere sahip olanlar için de Fable temasının kullanımı gayet mantıklı olacaktır.

Bir kitap tanıtımı, yeni bir eser tanıtımı için temanın görselliği ön plana  çıkarken, eğitmenlik, danışmanlık, doktorluk, gibi meslekler için de mesajın son derece net ve sade bir biçimde verilebilmesi özelliği bu temayı tercih edilir yapacaktır.

Kendi tecrübelerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz ki, bir tema ne kadar sade, duru olursa, içerik ne kadar net sunulabilirse, sitenin ana mesajı ne kadar etkili bir biçimde verilebilirse, tema o derecede başarılı oluyor.

WordPress Tema 1 (Blog)

Bu bakımdan sizlere bu yazıda tanıtmaya çalıştığımız bu şablon (wordpress tema 1 – Fable) bizim oldukça hoşumuza gitti. Sizler de bu temayı ücretsiz olarak edinmek isterseniz tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

WordPress Tema 1 – Ücretsiz! sayfasından webmaster kategorisine dön

[shortcode id=”1264″]